KONCERT JUBILEUSZOWY
MIRO WITKA
pt. 45/30
z okazji 30-lecia działalności artystycznej
10 stycznia 2014 r., godz. 17.00
Miro Witek, refleksje po koncercie:
„Cieszę się, że po 30-tu latach pracy artystycznej mój jubileusz odbył się w moim rodzinnym mieście – Dąbrowie Górniczej, w tak pięknej instytucji kultury, jakim jest Muzeum Miejskie „Sztygarka”. Jest to miejsce posiadające wspaniałych pracowników, oddanych ludziom związanym ze sztuką – takim jak ja. Na czele tych osób stoi dyrektor Arkadiusz Rybak. Jemu i Jego Pracownikom jestem bardzo wdzięczny za organizację mojego jubileuszu. Jednocześnie mam nadzieję, że będą się tu odbywać moje kolejne koncerty, a nasza znajomość oraz pamięć o tym jubileuszu będą w nas na zawsze”.
Z wielkim szacunkiem i poważaniem,
Miro Witek
10 stycznia 2014 roku, w przeddzień 45. urodzin Mirosława Witka, odbył się Jego Jubileuszowy Koncert z okazji 30-lecia pracy artystycznej. Uroczystego otwarcia spotkania dokonał dyrektor Muzeum Arkadiusz Rybak. Utwory, które znalazły się w programie koncertu, były najważniejszymi piosenkami w ciągu kariery Jubilata, począwszy od pierwszej napisanej 30 lat temu, do tej powstałej niedawno, właśnie z okazji 30-lecia pracy scenicznej.
Po koncercie Miro Witek rozdał w ramach podziękowania za współpracę drewniane rzeźby gitarzysty, wykonane przez dąbrowskiego rzeźbiarza Stefana Habę, oraz komplet rysunków Krzysztofa Zięcika, przedstawiających popularnych kompozytorów. Oryginały tych prac można było obejrzeć na jednej ze ścian sali, w której odbywał się koncert. Tego wieczoru można było również podziwiać przepiękną twórczość rękodzielniczą Natalii Wasiak. Wystawa artystki prezentowała malarstwo na szkle, malarstwo na płótnie, malarstwo na jedwabiu, ręcznie malowaną porcelanę oraz biżuterię metaloplastyczną.
Gośćmi honorowymi byli:
Łukasz Kolber – Wiceprezes Fundacji Godne Życie
Teresa Orłowska – Prezes Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego
Henryka Orzeł – reprezentująca TPDG
Wraz z Miro Witkiem wystąpili:
Adam Polachowski – instrumenty perkusyjne
Grzegorz „Sokół” Koza – gitara elektryczna
Krzysztof Musiałek – gitara elektryczna
Miro Witek, czyli Mirosław Witek, od najmłodszych lat związany był z regionalnymi ośrodkami kulturalnymi, poetami, malarzami, rzeźbiarzami. Wielokrotnie organizował i uczestniczył w różnego rodzaju przedsięwzięciach wspierających i promujących sztukę.
Jest artystą scenicznym z dużym doświadczeniem, występującym na bardzo licznych scenach Śląska, Zagłębia, i nie tylko. Często koncertuje ze znanymi postaciami ze sceny muzycznej, takimi jak np. Enej, Wilki czy Bajm. Pisze teksty, komponuje muzykę, śpiewa i gra na gitarze, wykonując własne utwory. W jego twórczości muzycznej przeplatają się elementy bluesa i rocka. Tematyka tekstów piosenek, które gra Miro Witek, dotyczy przede wszystkim takich podstawowych wartości jak: miłość, przyjaźń, szacunek, otwartość i wyrozumiałość względem drugiego człowieka. Muzealny koncert będzie przekrojem jego dorobku, bowiem przedstawione zostaną najważniejsze utwory z jego twórczości, począwszy od pierwszej napisanej przez Artystę piosenki aż do tej powstałej z okazji jego Jubileuszu – XXX-lecia twórczości.
Miro to również radosny, serdeczny człowiek, jednocześnie skromny i otwarty na innych ludzi
„W mojej muzyce najważniejsi są ludzie i miłość do nich” – mówi Artysta. I dodaje – „Chciałbym dla nich grać przez kolejne trzydzieści lat” 🙂
Razem z Miro Witkiem wystąpią:
Adam Polachowski – instrumenty perkusyjne
Grzegorz „Sokół” Koza – gitara elektryczna
Krzysztof Musiałek – gitara elektryczna
Koncertowi Miro Witka będzie towarzyszyła wystawa prac Natalii Wasiak, absolwentki dąbrowskiego Liceum Plastycznego i warszawskiej uczelni – kierunku architektura krajobrazu, członkini Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego i uczestniczki wystaw oraz festiwali artystycznych (Art. Passion festiwal, Art Naif festiwal).
Artystka od kilku lat związana jest z Dąbrową Górniczą, w której mieszka i tworzy. Praca jest dla niej pasją. Małe dzieła sztuki, wychodzące spod jej ręki w postaci obrazów, ręcznie malowanej porcelany i niepowtarzalnej biżuterii, ukazują złożoną artystyczną osobowość pani Natalii.
Wyeksponowane zostanie:
– malarstwo na jedwabiu
– malarstwo na szkle
– malarstwo na płótnie
– ręcznie malowana porcelana
– autorska biżuteria – połączenie kamieni z metalem
Zdjęcia z koncertu: