Szlachcic i Kozak (lalki) na zakończenie wystawy

Niezwykli Goście przybyli na wystawę IMAGO BELLI tuż przed jej zakończeniem. Można stwierdzić, że udało im się w ostatniej chwili. Przebywające gościnnie w naszym Muzeum lalki teatralne: Kozak i Szlachcic, postanowili odwiedzić miejsce odzwierciedlające ich epokę. Szczególnie upodobali sobie makietę „BITWA POD KONIECWOLĄ”. W naturalnej dla siebie scenerii ucięli sobie pogawędkę. Wcielili się jedynie w role obserwatorów. Szlachcic i Kozak zaprezentowali scenkę dialogową, relacjonując wydarzenia z pola bitwy. Ich uwadze nie uszedł też krótki pojedynek dwóch szlachciców nad rzeką. Przyglądając się z bliska akcji, nie szczędzili słów pochwał i krytyki dla walczących uczestników (Kozak z dozą poczucia humoru krytykował nawet swoich rodaków). Obaj wyśmienicie się przy tym bawili. „Koniecwola to wspaniałe miejsce” – jak zgodnie przyznali, chociaż zawitali tu dopiero pierwszy raz.

Sądząc po zaangażowaniu w akcję, wszystko bardzo im się podobało. Kozak i Szlachcic byli bardzo zadowoleni (równie jak gracze przybywający do naszego Muzeum, aby stoczyć historyczne bitwy przy makietach).

Miejmy nadzieję, że wystawa będzie jeszcze prezentowana, a goście z Teatru Dzieci Zagłębia (podobnie jak gracze) ponownie zaszczycą nas swoją obecnością.

Informujemy, że istnieje możliwość wypożyczenia wystawy.

Marta Gabryś

DSC_0006 DSC_0015 DSC_0017 DSC_0020 DSC_0023 DSC_0034 DSC_0037 DSC_0042