Tanzania (Zanzibar)

Bartek Dudek – Łukasz Kuśpiel – Grzegorz Kuśpiel

Jak zwykle, to co nas przygnało na drugi kraniec świata, to podziemne korytarze. Tym razem podziemia Afryki… jaskinie w masywie Matumbi Hills i jaskinie Amboni. Mimo iż w Tanzanii znajdują się trzy z najsłynniejszych cudów Czarnego Kontynentu: Kilimandżaro – dach Afryki, Ngorongoro – ogromny krater wygasłego wulkanu określany jako naturalna Arka Noego, i wielkie równiny Serengeti, słynące z największej na świecie populacji dzikich ssaków, my postanowiliśmy przemieścić się pod granicę z Mozambikiem do zupełnie pozbawionego turystów rejonu Matumbi.

Po kilku tygodniach na kontynencie przemieściliśmy się na wyspę…

Zanzibar to tropikalna wyspa u wybrzeży Afryki Wschodniej. Mozaika czterech kultur: afrykańskiej, hinduskiej, arabskiej i europejskiej, sprawia, że Wyspa spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających poszukiwaczy egzotyki. Zanzibar to idealne miejsce dla amatorów nurkowania, snorklowania i oceanicznego wędkowania, ale też wylegiwania się na tropikalnych plażach połączonego z poznawaniem miejscowej kultury.

tanzania plakat