Monografia Dąbrowy Górniczej – tom 2

Powstaje monografia Dąbrowy Górniczej…

Po raz kolejny w Muzeum Miejskim „Sztygarka” w dniu 25 kwietnia 2013 roku doszło do spotkania osób, którym bardzo leży na sercu powstanie nowej monografii naszego miasta. Tym razem w ich gronie znaleźli się pasjonaci, którzy całkiem prywatnie od wielu lat gromadzą informacje i pamiątki z przeszłości Dąbrowy Górniczej i chętnie podzielą się nimi z resztą społeczeństwa.
Gospodarzami spotkania byli: dyrektor Muzeum (jako wydawcy monografii) Arkadiusz Rybak i redaktorzy publikacji – prof. Zygmunt Woźniczka i dr Andrzej Wójcik. Obecny był pełnomocnik Prezydenta Miasta Marcin Bazylak oraz około trzydziestu osób, które hobbystycznie zajmują się tematami związanymi z miejscowością. Zgłoszony przez nich został akces do opracowania takich kwestii jak historia dąbrowskich zakładów przemysłowych, budownictwa, szkolnictwa, powstawania terenów rekreacyjnych, przeobrażeń społecznych i samorządowych, piwowarstwa oraz sportu.
Właśnie tą tematyką zajmuje się od szeregu lat m.in. Tomasz Szymczyk – kronikarz Klubu Sportowego „Zagłębiak” Dąbrowa Górnicza, który  oprócz dokumentowania jego bieżącej działalności zbiera również materiały dotyczące historii, jest w posiadaniu interesujących szczegółów i chętnie włączy się w przygotowanie rozdziału monografii, który poświęcony będzie właśnie sportowi.
Czekamy na dalsze zgłoszenia osób chętnych do współpracy przy powstawaniu publikacji. Prosimy o kontakt e-mailowy na adres: monografia.dg@poczta.fm

Serdecznie zapraszamy!

DSCN1845 DSCN1846 DSCN1847 DSCN1848 DSCN1849 DSCN1850 DSCN1851 DSCN1852